Ocet jabłkowy

Właściwości octu jabłkowego

Ocet jabłkowy od dawnych czasów był stosowany na wiele dolegliwości. Informację o nim znajdziemy już w Starym Testamencie. Rzymscy legioniści dodawali go do napojów, którymi skutecznie gasili pragnienie, a Kleopatra chętnie stosowała go do relaksujących kąpieli. Pisał o nim nawet Hipokrates w swoich pismach, gdzie zalecał stosowanie octu jabłkowego na wiele schorzeń.

Ocet jabłkowy od lat stosowany jest w medycynie naturalnej jako skuteczny sposób wzmacniania organizmu. Już nasze babcie stosowały ocet jabłkowy na m.in. ból gardła, zmiany grzybicze, trądzik, łupież, owrzodzenia i zmiany skórne, nadwagę, żylaki czy kurzajki.

Zawiera witaminę E, która uważana jest za najsilniejszy przeciwutleniacz. Zapobiega powstawaniu rodników, które przyczyniają się do starzenia organizmu, zaburzania systemu immunologicznego czy chorób sercowo-naczyniowych. Ocet jabłkowy jest ważny dla systemu nerwowego i układu krążenia oraz służy odkwaszaniu organizmu.

Ocet ekologiczny jabłkowy to przyjaciel naszej skóry i zdrowych włosów. Jego właściwości wpływają na jędrność i gładkość cery, warto stosować go do codziennej pielęgnacji skóry, płukania włosów czy kąpieli. Posiada właściwości, które w realny sposób są w stanie poprawić stan cery i włosów. Codzienne picie napoju składającego się ze szklanki wody i jednej łyżki octu jabłkowego pozytywnie wpłynie na cały organizm. Ocet zwiększa tempo przemiany materii, ponieważ wspomaga trawienie, a za sprawą powolnego spalania tkanki tłuszczowej, zapobiega powstawaniu efektu jo-jo.

Na przykład ocet jabłkowy OCTIM to produkt naturalny i wyprodukowany bez dodatku konserwantów. Swój smak i właściwości zawdzięcza tradycyjnemu sposobowi wytwarzania opartemu na sprawdzonych recepturach z Warmii i Mazur. Do jego produkcji wykorzystywane są tylko polskie jabłka. Produkt wytwarzany jest poprzez naturalną fermentację wina jabłkowego. Znajdziemy w nim minerały, witaminy pochodzące z polskich jabłek, które wpływają dobroczynnie na nasz organizm. Ocet jabłkowy OCTIM zawiera zarówno mikro, jak i makro elementy, takie jak potas, żelazo, magnez, sód, cynk, krzem i fosfor.

No Comments

Leave a Comment